Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky a sdružení > Stáj Ajga

Stáj Ajga - Karlov

Stáj Ajga - Karlov

Stáj Ajga – azyl pro koně

 
Občanské sdružení "Stáj Ajga" registrované v Chotěvicích na Karlově se zabývá vykupováním a ujímání se týraných, nemocných, starých nebo opuštěných koní.
 
Už více než 15 let chová koně z nichž si většina přinesla nějaký psychický nebo tělesný hendikep.
 
V posledních letech se stalo módou vlastnit tohle krásné zvíře a bohužel si často koně pořízují i lidé bez nejmenších chovatelských zkušeností. Právě proto se množí případy týraných a zanedbaných koní. Jejich osud se potom naplní na jatkách a nebo v lepším případě v útulcích.
 
V současné době u nás je 6 koní a bez výjimky mají špatné zkušenosti s lidskou bezohledností a krutostí. Čtyři jsou odkoupeny z útulku "Bianka" v Žirči. Někteří jsou po úrazech způsobených uspokojováním lidského ega, špatnou péčí a nebo se stali nepotřebnými po snížení sportovní výkonnosti. Jiní si nesou hluboké psychické problémy jako důsledek špatného zacházení. Náš poslední přírůstek je hříbě - kobylka. Měla být uspána pro podezření na ataxii. Doslova v poslední chvíli se nám jí podařilo zachránit a teď spokojeně žije se svojí matkou u nás na pastvině, příznaky nemoci postupně mizí...
 
Naše sdružení žije z finančních a hmotných darů od lidí, kteří s těmito krásnými zvířaty cítí a chtějí ulehčit jejich ne vždy radostný osud. Jsme a budeme proto vděčni za každý i sebemenší příspěvek v jakékoli formě.
Návštěvy nebo pomoc vždy uvítáme.
 
Kontakt:
 
tel.: +420 604413721
 
 
 
číslo účtu:  2100415843/2010
 
Stáj Ajga - Karlov
 
Stáj Ajga - Karlov
 
 
Stáj Ajga - Karlov