Chotěvice Chotěvice
Drobečková navigace

Úvod > Historie > Ze současnosti

ZE SOUČASNOSTI

Obec Chotěvice ležící mezi Trutnovem a Hostinným a je v nynější době třetí největší obcí na Trutnovsku. Její obyvatelstvo se v 80. letech rozrostlo o přistěhovalce ze Slovenska, Hradce Králové a Jičínska. Počet domorodců se neustále rozrůstá a to i vlivem nedostatku ubytovacích míst v blízkém Hostinném atrendu " práce ve městě - klidnější a levnější bydlení na vsi ".

V okolních lesích lze pěstovat pěší turistiku a houbaření. Obec nemá prozatím značenou cyklotrasu, ale chystá se její zbudování na trase z Debrného do Hostinného. Zajímavým turistickým bodem je rekreační středisko Svatá Kateřina nabízející školu v přírodě, ozdravné pobyty, soustředění, koupání, jízdu na koni či velbloudu, rybaření, houbaření.

Každým rokem se poslední týden v červnu koná za přítomností místních občanů a velké účasti rodáků německé národnosti pouť Petra a Pavla. V místním kostele Sv. Petra a Pavla se káže mše.

Místní již léta nefunkční KINO bylo v roce 2010 přestavěno na Kulturní dům.

V roce 2011 bylo vybudováno dětské hřiště, především pro matky s dětmi za místní samoobsluhou.

V roce 2012 obec oslavila 650 let od první zmínky.

Události v obci ZDE!

Usnesení zastupitelstva ARCHÍV

Vhozením odpadu do kontejneru to nekončí!

Co se s odpady děje poté, co je vyhodíte do barevných kontejnerů? Co všechno vzniká z roztříděných odpadů? Neznáte odpověď? Podívejte se dále a možná budete překvapeni.

Veškerý odpad nejdříve putuje na specializované třídící linky. Doposud nebyl vynalezen žádný spolehlivý automatický stroj, který by se vyrovnal lidskému oku, a proto se vše nejdříve třídí ručně. Třídění každého odpadu má jasná pravidla.

Papír

Do modrého kontejneru vhazujeme noviny, časopisy, kancelářský papír, reklamní letáky, knihy, sešity, krabice, lepenku, kartón a papírové obaly (např. sáčky). Složení všech těchto druhů papíru se liší, a proto na třídící lince dochází k roztřídění na jednotlivé druhy. Dotříděný papír se potom lisuje do balíků a odváží se k dalšímu zpracování. Z vytříděného papíru se dá znovu vyrobit novinový papír, sešity, lepenkové krabice, obaly na vajíčka nebo toaletní papír. Papír je možné recyklovat až sedmkrát!

Sklo

Kontejner na sklo může být zelený i bílý. Do bílého kontejneru patří čiré sklo a do zeleného kontejneru barevné sklo. I skleněný odpad je před dalším zpracováním ručně předtříděn. Rozdělené střepy pak putují na speciální automatickou linku, kde lidskou práci přebírá počítač. Ten zajistí vysokou čistotu vytříděného skla tak, aby už nic nebánilo jeho dalšímu zpracování ve sklárnách. Sklo lze recyklovat téměř do nekonečna. Ze skleněného odpadu vznikají nejčastěji nové lahve na minerálky nebo pivo.

Plasty

PET láhve od nápojů (samozřejmě sešlápnuté), výrobky a obaly z plastů, kelímky, sáčky, fólie a polystyrén - to vše patří do žlutého kontejneru. I tyto odpady procházejí důsledným tříděním a recyklací. Jejich následné použití je velmi rozmanité. Z PET lahví se vyrábí vlákna, která se používají jako výplň zimních bund a spacáků nebo se přidávají do takzvaných zátěžových koberců. Z fólií (sáčků a tašek) vznikají nové fólie a různé pytle. Polystyren slouží k výrobě speciálních cihel. Zbylá směs plastových odpadů se lisuje do balíků a odváží se do závodu na recyklaci směsných plastů. Tam vznikají odpadkové koše, zahradní nábytek, zatravňovací dlažba, protihlukové stěny u dálnic apod.

 

 

20. 2. Oldřich

Zítra: Lenka

Více aktualit ZDE! 

Obecní restaurace Chotěvice

Logo OH.jpg

650 let obce Chotěvice video

bilboard.JPG

Hledáte práci


Krkonoše

http://www.krkonose.eu/cs

Vyhledávání GOOGLE

http://www.google.cz/

Czech Point

Konec běhání po úřadech....

http://www.czechpoint.cz/web/index.php

Volby do zastupitelsteva obce Chotěvice 2018

http://www.chotevice.cz/index.php?nid=5569&lid=cs&oid=2078723

Turistický portál

http://www.kralovehradeckyregion.cz/

Tipy na výlet

http://www.chotevice.cz/index.php?nid=5569&lid=cs&oid=2547788

Čistá obec, čisté město, čistý kraj

http://www.cistykraj.cz/

Jízdní řády

http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/

Mobilní veterinární služba

http://www.veterina-pilnikov.cz/

Ztratil se vám váš domácí mazlíček?

http://www.psidetektiv.cz/

http://www.ziveobce.cz/chotevice_c579319

Webmaster přihlášení

antee logo.png

Návštěvnost stránek

333657